Listopad je tu, špaget čas.
1. Django (1966) /1.11./
A začít klasikou se vždycky vyplatí.
2. Pistole pro Ringa (1965) /3.11./
Viděno s překrývacím dabingem TV Premiéra, což bylo hrozný, ale pravda je, že v angličtině mi ten film nikdy nepřipadal tak vtipnej. Docela překvapení.
3. Ringo se vrací (1965) /3.11./
Dva odlišné filmy od stejného týmu. Stejní herci v úplně jiných rolích. Tenhle je z těch dvou jednoznačně lepší.
4. Companeros (1970) /4.11./
Vamos a matar, companeros!! Od Corbucciho můj nejoblíbenější, vylepšená verze Žoldnéře po událostech jara 1968 a zhlédnutí Divoké bandy. Hned několik scén si z ní dost půjčuje.
5. Boot Hill (1969) /5.11./
Spencer s Hillem jsou jistota, ale tomuhle filmu strašně ubližuje nevyrovnaný, zřejmě narychlo psaný scénář, s pár skvělými scénami, pár hroznými, a celkově nedržící pohromadě. Přitom potenciál tu byl.
6. Město bastardů (1971) /6.11./
Článek bude.
7. Johnny Yuma (1967) /8.11./
Tohle jsem si asi opakovat nemusel. Engelbert Humperdinck s nejotravnějším poskokem vůbec proti dřevěnému gentlemanovi a překvapivě opravdu brutálním padouchům, kteří umlátí dítě k smrti. To už jsem si nepamatoval a nečekal to, stejně jako incestní vztah mezi hlavním padouchem a jeho sestrou. Rosalba Neri ❤
8. El Puro (1969) /9.11./
Článek bude.
9. Savage Guns (1971) /9.11./
Článek bude.
10. Taste of Killing (1966) /11.11./
Kdysi dávno jsem to bral asi moc tradičně a doslovně. Příběh, ve kterém není kladná a záporná strana, protože obránci zlata se chovají jako úplně stejné svině jako jeho dobyvatelé. Za George Martina aspoň pláče žena a dítě, kdo by plakal za Craiga Hilla, když jemu samotnému nezáleží na nikom? Napodruhé výrazně lepší dojem.
11. Pohřběte je hluboko (1968) /13.11./
Bože to je nuda. A nastříhané kusy Taste of Killing a dalších filmů do toho vůbec nepomáhají. Viděno z originální VHS od Davaye, takže většinu rolí mluví četnická pátrací stanice Brno.
12. Armáda pěti mužů (1969) /14.11./
Má to svoje mouchy, ale zejména díky Morriconemu to stojí opakovaně za vidění. Peter Graves mi tam ale nějak moc nesedí, zatímco James Daly zapadá docela dobře. Střídání italských a španělských lokací je občas hodně divoké.
13. I Want Him Dead (1968) /15.11./
Narozdíl od Taste of Killing, tohle se v mých očích nijak neposunulo. Natočené je to moc pěkně, ale děj je tak stupidní, až je to iritující, stejně jako přehrávání béčkových herců a kaskadérů v pro ně příliš důležitých rolích. Každopádně zkusím s Craigem Hillem zkouknout i něco, co jsem ještě neviděl, ať mám lepší možnost porovnat.
14. No Graves on Boot Hill (1968) /16.11./
Článek bude...
15. Mé jméno je Nikdo (1973) /16.11./
Trochu jsem si potřeboval spravit náladu klasikou, což se povedlo. Zajímavé je, že v italské verzi se divák z titulků vůbec nedoví, že ve filmu je i R. G. Armstrong, Geoffrey Lewis, Leo Gordon nebo Steve Kanaly.
16. Trumfové eso (1968) /22.11./
Pár dní nebyla vůbec energie ani čas, takže snad to teď aspoň trošku doženu.
17. Hodný, zlý a ošklivý (1966) /23.11./
Proč ne trochu změny, takže Trumfové eso i GBU jsem si teď pustil z VHS kopií - tedy v případě Esa nahrávku z ČT z doby před dvaceti lety, GBU z ripu z originální VHS. On tomu ten ořez zas tak moc nakonec neubírá, ale příště samozřejmě zase pěkně kvalitní, neořezaná a nedabovaná verze.
18. The Dirty Fifteen (1967) /23.11./
Článek bude.
Tak letos jen 18. Vypadl jsem z toho a víc nedávám. I to je ale docela dost. Hrdiny letošního speciálu byli jednoznačně Craig Hill (5 filmů, z toho dva nové), Bud Spencer (3 filmy), Terence Hill (také 3 filmy) a Robert Woods (2 nové filmy). Co mě mrzí, je, že jsem nakonec nezařadil víc Lee Van Cleefa, který letos byl jen v Hodném, zlém a ošklivém, nedošlo na zopakování Kapes plných dynamitu a Run, man, run z pěkných kopií z Blu Ray, nedal jsem filmy, které jsem loni odložil, jako třeba Corbucciho Křiváci, které jsem naposledy viděl někdy v roce 2010.
Dobrý začátek! Film, který mám přes určitou nepropracovanost v prostředku čím dál radši.
OdpovědětVymazatTak Pistole pro Ringa je v originále silně ironická komedie. Ale lituju, že jsi to musel zjistit.. tímhle (Kopta jako Gemma - proboha!)
OdpovědětVymazatA on ten Kopta není zas tak nejhorší. Jako je to šílená šestihlasá překrývačka, kde dabéři i střídají postavy tak, aby si nepovídali sami se sebou, Pyško mluví jak Casase, tak Martina, Vladimír Fišer Sancha a půlku jeho bandy, to už tam ten Kopta nějak zapadne ;) Ještě mě čeká obdobná překrývačka ke Dnům hněvu, kde Gemmu (nebo spíš přes Gemmu) dabuje Petr Svoboda (Van Cleefa mluví Pavel Soukup a Oldřich Vlach všechno ostatní) ;)
VymazatTy seš fakt masochista :D.
VymazatA ke Companeros - beru ho se Žoldnéřem fakticky jeden film. Oba dva na sebe reagují způsobem, že je nejde moc oddělit.
OdpovědětVymazat